Informacje szczegółowe


Posiadasz kasety VHS pochowane w piwnicy, na strychu czy w rożnych zakamarkach własnego mieszkania ? Może chcesz je sprzedać ? Trafiłeś w odpowiednie miejsce.

1. Czego szukamy ?

Filmów fabularnych na kasetach VHS z lektorem polskim.

a) Kaset oryginalnych polskich wydań dystrybuowanych do +/- połowy lat 90tych. Kaseta powinna posiadać oryginalną okładkę jak i naklejki na nośniku.
b) Kaset nieoryginalnych, tzw. pirackich kupowanych kiedyś na stadionach, bazarach, giełdach itp. (charakterystyczny jest podpis na grzbiecie kasety, często na maszynie do pisania, po dwa i więcej tytułów).
c) Kaset nieoryginalnych, domowych nagrań z TV sprzed 20-30 lat.

2. Czy wszystkie tytuły skupujemy ?

Skupujemy kasety VHS ze względu na ich zawartość. Nie skupujemy wszystkich tytułów. Nie skupujemy nowych tytułów wydawanych kaset po 1997 roku. Jeżeli posiadamy już dany tytuł, dubla możemy dokupić w pakiecie z innymi kasetami.

3. Jakie konkretne tytuły skupujemy ?

Nie ma listy tytułów jednakże kierujemy się następującymi wyznacznikami:  1. posiadanie i dostępność filmu, 2. gatunek filmu, 3. dystrybutor, 4. rodzaj kasety (1 a, b, c).

4. Czy można zarobić ? Ile kosztują takie kasety ?

Jak najbardziej można zarobić. W zależności od kryteriów wyżej cena za jedną kasetę może wynieść nawet kilkaset złotych ! Jednakże takie tytuły trafiają się bardzo rzadko, ale może akurat je posiadasz ? Warto to sprawdzić. Generalnie ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę lub w dużym pakiecie po 0,50-1 zł.

5. Po co nam to wszystko ? Co z tym robimy ?

Jesteśmy kolekcjonerami starych tytułów filmów z lektorem polskim. Filmy trafiają na półkę lub do digitalizacji (stworzenia kopii cyfrowej na DVD). Część idzie do dalszej sprzedaży lub wymiany z innymi kolekcjonerami.

6. Co muszę zrobić aby sprzedać kasety ?

Przede wszystkim wyciągnij i przeczyść je z kurzu. Z powodu różnych warunków przechowywania może pojawić się na nich pleśń, biały osad na rolce taśmy, nic nie szkodzi, taśma kasety jest dość trwałym nośnikiem, można to wyczyścić, ale to już nie Twój problem. Może okazać się, że jest też urwana, nie przejmuj się, skleimy ją u siebie.

Zobacz jakie to tytuły, porób zdjęcia lub spis i wyślij nam na adres poczta@skupvhs.pl .

Możemy przyjechać i odebrać kasety osobiście, możesz je również wysłać np. pocztą lub kurierem, paczkę przygotować w domu, zapakować kasety, podać wymiary przesyłki i namiary adresowe, a my zamówimy kuriera, który odbierze ją osobiście od Ciebie, bez wychodzenia z domu. Proste !


Masz jeszcze jakieś pytania ? Napisz do nas, postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Dziękujemy za zainteresowanie !